MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZ


 

Ufuk Üniversitesi, Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı tarafından 18 Aralık 1999 tarihinde Prof. Dr. Rıdvan Ege hocamız önderliğinde kurulmuştur. Tıp Fakültesi için Balgat’ta 221 yataklı Dr. Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi 2003 yılında hizmete girmiştir.

Ufuk Üniversitesi Mütevelli heyet başkanlığı görevini büyük bir heyecan ve gururla devraldığım günden itibaren genç ve dinamik arkadaşlarımızdan oluşturduğumuz ekibimizle bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için çalışmalarımıza başladık. Kurumumuzu daha ileriye götürerek, çalışma şartlarını en iyi düzeye getirmek ve hizmet kalitemizi artırmak birinci hedefimizdir.

Kurumumuzu daha modern, sağlam ve kullanışlı bir yapıya kavuşturmak için başladığımız yeniden yapılandırma çalışmalarımıza aynı dinamizm ile devam etmekteyiz.

Temel ögesi insan olan sağlık hizmetinde ülkenin önde gelen kurumları arasında yer alan Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi, uluslararası standartlardaki bilimsel ve teknik donanımı, her biri alanında örnek olmuş akademik altyapısı ile Türkiye’nin saygın ve güçlü bir kurumudur.

Hasta ve çalışan güvenliğini ön planda tutan bu kurumda, sürekli güncellenen modern fiziksel alanlarda, güçlü teknolojik altyapı ile en ileri tetkik ve tedavi olanakları sunulmaktadır. Hastanemiz dünya standartlarında tedavi hizmetlerinin sunulduğu bir sağlık kompleksidir.

Hasta memnuniyetini ön planda tutan Ufuk Üniveristesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi’nin misyon ve vizyonu, gelişen dünyada daha iyiye ilerlemek ve sağlıkta referans merkez olmaya devam etmektir.

Birlik ve beraberliğimizle, toplum sağlığımızı geliştirme gayreti içindeyiz. Daha ileri ve modern bir Dr. Rıdvan Ege Hastanesi için başarıya giden yolda hedeflerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olan çalışanlarımızla kalitemizi yükseltmeye devam edeceğiz.En İyi Dileklerim ve Saygılarımla

Dr.Orhan GİRGİN