UFUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
   
HİZMETLERİMİZ
   

HEKİMLİK HİZMETLERİ:

Hastanemizde kaldığınız sürece tedavinizle bir ya da birden fazla doktor ilgilenebilir. Sizi hastaneye yatıran doktorunuz, sorumlu doktorunuz olarak sizinle ilgilenecek, durumunuzu belirlemek için gerekli test ve incelemeleri isteyecek, kullanacağınız tüm ilaçları yazacaktır. Bir üniversite hastanesi olması nedeni ile bireysel çalışmadan çok ekip çalışması anlayışı gereği yatırıldığınız bölümün çalışma esasları çerçevesinde doktor(lar)unuzca tetkik ve tedavi uygulamaları planlanacaktır. Gerektiğinde diğer tıbbi bölümlerle koordinasyonu sağlayarak ne zaman taburcu olacağınıza da sorumlu doktorunuz karar verecektir.

HEMŞİRELİK HİZMETLERİ:

Günlük yaşam aktivitelerinizi yerine getirmeniz için size destek; sağlık ihtiyaçlarınızın belirlenmesine ve bu ihtiyaçların karşılanmasına, doktorunuzla etkili iletişim kurmanıza, tedavi ve bakım sürecini daha iyi anlamanıza yardımcı olurlar. İlaç tedavilerinizi uygular, sağlığınızla ilgili bilgileri doktor ve diğer sağlık ekibi üyeleri ile paylaşır ve sizin için güvenli bakım ortamları hazırlarlar. Sizinle ilgilenen tüm sağlık ekibi üyelerinin birbirleriyle olan iletişimlerini güçlendirirler. Ayrıca sağlığınız için sahip olmanız gereken bilgi ve becerileri kazanmanız amacıyla size eğitim verirler.

SEKRETERLİK HİZMETLERİ:

Hastanemizde bulunduğunuz sürece odanızın kullanımı ile ilgili her türlü bilgiyi verir, idari sorunların giderilmesi, gerekli randevuların alınması, refakatçi ve yatış - çıkış işlemleri konularında her zaman sizlere yardımcı olmak üzere çalışırlar.

BESLENME VE DİYETETİK HİZMETLERİ:

Hastanemizin Beslenme ve Diyetetik Bölümü, ayaktan ve yatarak tedavi gören hastalarımızın beslenme tedavilerini doktoru ile birlikte planlar, planlanan programların uygulanmasını ve takibini yapar. Ayrıca herhangi bir hastalığa bağlı diyet uygulaması zorunlu olan hasta refakatçileri için de özel diyetlere uygun menüleri oluşturur.

ODALARIMIZ:

Sizin ve refakatçinizin rahatı bizim için ön plandadır. Servislerdeki odalarımız iki kişilik odalar, özel odalar ve suit odalar olmak üzere çeşitlilik göstermektedir.

Odalarımızda hemşire çağrı sistemi, banyo, tuvalet, televizyon, mini buzdolabı, giysi dolabı, koltuk, klima sistemi ve Wi-Fi üzerinden internet erişimi bulunmaktadır. Ayrıca özel ve suit odalarda telefon vardır.

Oda, banyo ve tuvalet temizliği ile yatak çarşaflarının değiştirilmesi hergün ve gerektiğinde daha sık olarak yapılmaktadır.

YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ:

Hastanemizde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği olmak üzere üç ana, ve hastanın durumuna göre 2 ara öğünümüz vardır.

Hizmet Saatlerimiz:

Sabah : 07.00 – 08.00

Öğle : 12.00 – 13.00

Akşam : 18.00 – 19.00

Hastanemizde düzenlenen bütün menüler beslenme ve diyet uzmanlarının denetimi altında düzenlenmektedir. Yemek servisimiz mutfak personeli tarafından yapılmakta olup, yemeğiniz bittikten sonra yine mutfak personeli tarafından toplanacaktır. Sağlık açısından risk oluşturacağından dışardan yiyecek ve içecek getirilmesine izin verilmemektedir.TABURCULUK HİZMETLERİ:

Hastanemizde modern tıbbın gereği olarak hasta yatışından itibaren taburculuk planlaması yapılmakta ve bu plan her doktor vizitinde güncellenerek bildirilmektedir. Bu şekilde taburculuk süreci hastanın karşısına bir anda çıkmamaktadır. Taburculuk sürecinin sonunda doktorunuz son kontrolleri yapacak ve önerileri ile tabuculuk sürecini tamamlayacaktır. Taburcu olmanıza karar verildikten sonra doktorunuz tarafından hazırlanan ve kat sekreteri tarafından verilen taburculuk evraklarıyla birlikte hasta yatış/taburcu birimine başvurmanız gerekmektedir.

Özel ve suit odalarda yatan hastalarımızın saat 12:00' ye kadar, normal odalardaki hastaların ise saat 17:00'ye kadar işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Mesai saatleri dışındaki olağan dışı taburculuk durumlarında işlemler Acil Servis sekreteryası tarafından gerçekleştirilmektedir.

HALKLA İLİŞKİLER BİRİMİMİZ:

Halkla ilişkiler birimimiz hastanemizden memnun ayrılmanız için tüm birimlerle koordineli çalışmaktadır. Hastanemizde aldığınız hizmetle ilgili görüşlerinizi B Blok 2. katta bulunan Halkla İlişkiler birimimize bildirebilir, her türlü yardımı talep edebilirsiniz. Ayrıca yazılı olarak bildirmek istediğiniz istek ve önerilerinizi polikliniklerimizde bulunan dilek kutularına bırakabilirsiniz.

DİĞER HİZMETLERİMİZ:

Hastanemizin Konya yolu girişinde Halk Bankası ATM'si mevcuttur. Bu ATM'de para yatırma seçeneği de vardır.

A Blok -2. katta mescid bulunmaktadır.

A Blok -2. katta berber hizmetimiz vardır. İhtiyaç halinde kat sekreterinizle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Taburcu olan hastalarımıza talepleri doğrultusunda ücret karşılığı ambulans hizmeti verilmektedir. Ambulans hizmeti talebi için servis sorumlu hemşiresi ile görüşmeniz gerekmektedir.

A Blok zemin katta ve B blok 2. katta kafeterya bulunmaktadır.