UFUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
   
CHECK-UP MERKEZİ
   
Periyodik genel sağlık kontrolüdür. Yetişkin ve çocuklarda belirti vermeden vücutta var olup ilerleyen kronik ya da genetik hastalıkların erken teşhisinde kullanılan genel bir sağlık taramasıdır.Hastanemizde yapılan check-up hizmetinde,yapılan tetkik sonuçları değerlendirilerek kanser, diyabet, hipertansiyon, yüksek kolesterol ve lipid gibi metabolizma bozuklukları  hastalıklarının erken teşhisi sağlanmaktadır.  Bunun dışında hastaya özel programlarla ilerde oluşabilecek hastalıklar için önlemler alınmaktadır.

40 yaş üzerindeki yetişkinlere yılda bir kez Check-Up yaptırması önemle tavsiye edilir.

Modern tıpta kişi hastalanmadan tedbir almak; yaşam şekli, uyku düzeni, beslenme ve diğer alışkanlıkların sağlıklı hale çevrilmesi, hem hayat standardının düşmesinin engellenmesi, hem de fazla maddi yük getirmemesi açısından hedeftir. Bu nedenle yılda bir kez yapılacak olan Check-up çok büyük önem taşır. Hastalıkların, özellikle kronik hastalıkların belirsiz ya da günlük yorgunluk ve strese bağlı olduğu düşünülen hafif belirtilerle seyrettiği bir dönemi vardır. Bu dönemde, hastalığın kendisine ait büyük belirtilerini göstermesine izin vermeden önce, vücut kendi kapasitesini sonuna kadar kullanır. Aslında bu süreçte organ ve doku hasarı devam etmektedir. Hastalıklar bu dönemde tespit edildiğinde bazıları için tamamen tedavi, bazı hastalıklar içinse erken teşhis sonucu hayat kalitesi bozulmadan yaşam şansı mümkün olmaktadır. özellikle ailesinde şeker, kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kolesterol yüksekliği, meme ve rahim kanseri gibi hastalıklar bulunan kişilerin ailevi yatkınlık açısından Check-up yaptırmaları büyük önem taşımaktadır.

Check-Up- Programlarımız :35 yaş ve altı erkek check-up 35 yaş ve altı kadın check-up 36-49 yaş arası erkek check-up 36-49 yaş arası kadın check-up 50 yaş ve üstü erkek check-up 50 yaş ve üstü kadın check-up
Muayene İç Hastalıkları

Kadın Hastalıkları ve DoğumÜroloji
Laboratuvar Tam kan sayımı

Eritrosit sedimentasyon hızı

Tam idrar tetkiki

Açlık plazma glukozu

BUN

Kreatinin

Sodyum

Potasyum

Kalsiyum

AST

ALT

ALP

T. bilirubin

T. protein

Albumin

Trigliserid


T. kolesterol


LDL kolesterol


HDL kolesterol


TSH


Gaitada gizli kan
Servikal smearT. PSA

Serbest PSA
Görüntüleme EKG


Akciğer grafisi

Mammografi

Kemik mineral dansitometresi

Abdominal ultrasonografi 

 
Bilgi almak için 0 312 204 4231 ve 0 312 204 4233 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.