UFUK ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ
   
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ 
   
Protez Tedavisi Endodonti Tedavisi
Birçok sebebten dolayı ağızdaki estetik bozuklukların veya kaybedilmiş olan dişlerin yerine konan, kişilerin estetik ve fonksiyonel olarak ihtiyaçlarını gideren tüm yapay oluşumlar protezdir.
Diş çürüğü ; agiz bakiminin ihmal edilmesinin bir sonucu olarak disin koruyucu tabakasi olan "mine"nin harabiyete uğramasıdır.
Derin curuk ; mine'deki curugun ilerleyerek altindaki tabakaya ( dentin'e ) yayilmasidir.
İmplant Tedavisi Diş Cerrahisi Tedavisi
İmplant, çeşitli nedenlerle kaybedilen dişlerin yerine çene kemiğine yerleştirilen yapay titanyum diş kökleridir. İmplantlar geleneksel kaplama ve protezlere göre daha iyi konuşma ve çiğneme fonksiyonu sağlarken, yüzünüzde doğal bir görünümü de beraberinde getirir.
Ağız, Diş, Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, diş hekimliğinin ağız, dişler ve çenelerle ilgili hastalıklarının, yaralanmalarının ve deformitelerinin tanı ve tedavisi ile uğraşan bir cerrahi dalıdır.Basit diş çekimi ağız içinde görünen dişlerin çekiminde kullanılan tekniktir. Lokal anestezi altında gerçekleştirilir.
  Ağız Cerrahisi Tedavisi   Periodontoloji Tedavisi
Kişilerin çene kemiğinde, dişlerinde veya diş etlerinde normal olmayan bazı durumlar ancak ve ancak cerrahi bir müdahale ile çözülebilir. Ağız, diş ve çene kemiği üzerinde yapılması gerekli olan cerrahi müdahaleler kişinin ağız ve diş sağlığının devamlılığı açısından zorunlu ve gerekli müdahalelerdir.
Diş hekimliginde diş ve kökleri saran disetinin saglıgıyla ilgilenen branstır. Periodontoloji bransı diseti hastaliklarini tedavilerini yapmaktadir, ayrica son yıllarda oldukça popüler hale gelmistir, çünkü insanlar diş estetigi dısında diseti estetiginin de yuz estetigini direk etkiledigini kesfetmislerdir.

Ortodonti
Ortodonti,diş hekimliğinin diş ve yüz düzensizliklerinin teşhis ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Ortodontinin asıl amacı diş, çene ve yüz bölgesini ilgilendiren bozuklukların oluşmasını önlemektir. Aynı zamanda mevcut bozuklukların ilerlemesini durdurmak, tedavi etmek ,ağız diş sağlığını korumak ve bununla birlikte iyi bir estetik fonksiyon (ısırma, çiğneme, konuşma, gülme) sağlamayı hedefleyen uzmanlık dalıdır.

   

 

BİLGİ KÖŞESİ
  • Bilgi Köşesi


 
  • Bilgi Köşesi